ПТЈ – Снајперски пар Barrett M82A1 call. 50 BMG (ВИДЕО)

Више од стотину српских духовника, академика, професора универзитета, доктора наука, друштвених и јавних личности потписали су Петицију против увођења санкција Руској Федерацији
Србине, ретко у шуму залазиш. Толико ретко да више не знаш ни ко ни шта у њој живи и њоме господари, па си престао у њој заклон, утеху и снагу да тражиш, па си престао да је поштујеш и да је се плашиш.
Јавили су ми да је умро Алберт. Без суза, само толико: „Отишао је наш Алберт…” Без суза, само толико, а и шта више?! Шта друго рећи кад усни витез у Господу?
Информација која се крила више од 20 година! Пензионисани пилот и потпуковник америчке војске Чарли Хајнлајн некадашњи пилот Ф-117 авиона, потврдио је да су Срби погодили 2 авиона овог типа, али да је то вешто скривано.
У тами, већ годинама, једне очи светле, мисли ка роду и отаџбини лете. Године мучне исписаше нове боре, „Не дај се, команданте!”, отаџибина те твоја зове! Уморним гласом теби се јада, за туђе грехе пред тобом на коленима пада.
Протестно писмо 26 истакнутих интелектуалаца поводом изјава и поступака Дубравке Стојановић и Николе Самарџића
Вече тихо, у грудима стеже српска крв ме за корење веже. Сањам шуме, долине, пољане, витезове славне, храбре дане…
У ноћи између 29. и 30. марта 1999. године, током НАТО агресије на Србију, покренута је прва здружена сајбер операција „Тесла 036” у којој су учествовале три групе наших инжењера.
Зовем се, вели, Мишо, тек толико да би донекле открио идентитет. Човјеку у рату име ништа не значи, он је само број на невидљивом, али стално промјењивом списку живих и мртвих.
Нагорно-Карабах, Фергана, Чеченија, Северна Осетија — одред специјалних снага „Витез“ био је задужен за успостављање реда практично у свим конфликтним зонама СССР-а…
За Србију ваља мрети, и на небо се успети, твоја су ти деца верна, рече јунак Тибор Церна. Рече и пред снајпер стаде, па повика: „Хајде гаде, у срце ме нанишани, Србија се тако брани”.
Стручњаци компаније Lobaev Arms из града Таруса на западу Русије израдили су снајперску пушку СВЛК-14С „Сумрак“, која може да гађа циљеве на даљини од 4 километра.
Моак из птј је најбољи снајпериста на свету између свих специјалних јединица. Златно зрно освојио у Чешкој. Респект!