7523. или 2015. година?
За Јединицу пише: Брат Србин
Хајде да се позабавимо овом темом, да пробамо да одгонетнемо како, зашто 7523. година. Неки ће вероватно опет коментарисати у старој отрцаној фрази „Срби па амебе“ али нека их. Наше је да пишемо а њихово да коментаришу. Видим по електронским часописима у задње време да се многи баве темом око забрањене историје. Мислим да смо били међу првима. Наравно да је то добро, да се полако открива права и једина истина. Направих ја увод и скренух са теме. Да се вратим на исту.
Реч је о најстаријем календару познатом историји. Настанак тог календара се везује за 6. миленијум п.н.е., за период винчанске културе. Наводно календар почиње од настанка света 1. септемвра 5508. године пре Христа. Датум бележи у формацији – година-месец-дан и има само два годишња доба – лето и зиму (или по народном веровању – Ђурђевдан и Митровдан). Исто тако Срби су имали и друге називе за месеце у години. Био је календар свих србских држава до 17. века. После тога следи берлински конгрес, а сви знамо шта се на њему десило.
„Христу Богу благоверни деспот Ђурађ, господин Србљем и поморју зетском. Наредбом његовом сазида се овај град у години 6938 (1430)“
По српском календару, Сунце је лице које служи за датирање многих природних појава, као што је на пример Преображење, 19. августа. Тада се мењају гора и вода. Да се мења гора, знамо по лишћу које жути и опада, а шта значи „мења се вода“? Када је Београдска школа метеорологије истраживала хемијски састав воде 2008. године, запрепастили смо се да се 19. августа мења хемијски састав кише. До тада је кисела, а од тада алкална или неутрална. Питање је како је наш народ знао да се тада мења и састав воде, јер смо ми ово открили уз велика магнетна средства, апарате и инструменте.
На кули на Смедеревској тврђави пише да је сазидана 6938. године. Има записа оновремених историчара који наводе да се Косовска битка одиграла 6897. године (запис на косовском стубу). Чувени законик цара Душана донет је 6857. године. Најстарији сачувани документи на којима се види употреба овог календара јесу Студенички типик из 1195. (6703.) и Карејски типик Светог Саве из 1199. (6707.) године.
ovde je u pitanju onaj kalendar koji se koristio nekada i nazivali su ga vizantijski i one se racuna od stvaranja sveta…
Нама по званичној историји каже да смо као дивљаци дошли на Хелм. Е сад, да питам нешто глупо, како је тај дивљи народ направио најстарији календар уз сва знања астрономије. Нису ваљда два Грка то урадила? Што се тиче Светог Илије њему су дати атрибути србског Бога Перуна громовника… Само кратко да завршим, дивљи народ не би никако могао да за “само” 300 година од 7. века научи да чита, пише, зида дворце и користи сребрни прибор, а при томе два Грка измисле најкомпликованији језик који је Вук Караџић дебело упропастио. Научна фантастика у коју само још верују страни плаћеници у “Академији” неуких…
Почетак света треба гледати преко сазвежђа. 6000 година пре Исуса је било време Адама и Кеве (данашњи Близанци), јер су тада они били творци. Али, као што је савремени календар почео са Исусом, тако је и тај стари календар почео са једним другим великаном. То је био човек мио Илији (Ил, Или, Илија је најстарије име за Бога) па су га с тога људи прозвали Миоил = Михаил. Данас га славимо као Архангела Михаила. Он установио цркву и оставио људима најважнију поруку: Да се морамо борити против зла. Због тога он “убија Аждају”.
Clanak je dobar,ali moram da korigujem nije 6 v p.n.e vec 6 milenijum p.ne.
posle preobrazenja nastupaju hladni dani tako da se menja i stanje u atmosferi a to utice na vodu
..ko je ziveo u blizini dubinskih izvora njemu je bilo svejedno dok su promenu osecali oni koji zive u blizini plitkih iliti slabih,suvih izvora mada je vecina skupljala kisnicu.oseti se po ukusu i tezini prilikom konzumacije.zadnjih deset godina sam skupljao kisnicu jer drugu mogucnost nisam imao pa eto znam.prilikom promene hemijskog sastava muka je nekolka dana dok se priviknes jer gutljaj se uvali kao kamen mada je njihova kisa bila cistija